novinky, oddílové akce, závody

Zlatá běžka 2021 … mlaďochům to jelo …

Protože se Trip Teamu akce v roce 2020 povedly, klidně a opakovaně nás zase chválím, chtěli jsme a chceme pokračovat.

A to jak v aktivitách s mlaďochy z našeho horolezeckého oddílu, tak i nabízet možnost sportování mlaďochům z veřejnosti, kteří si to s námi chtějí užít.

Jedním z projektů, který jsme připravili se jmenuje „Hýbej se s Trip Teamem“, a o jeho podporu jsme zažádali Kraj Vysočina v programu „SPORTUJEME A VOLNÝ ČAS 2021“ a zažádáme i město Nové Město na Moravě, protože pro novoměstské mlaďochy to přece děláme.

klapne grant v roce 2021?

Protože je naším cílem, využít výhody všech ročních období v místě v kterém žijeme, a které máme rádi, tak zima patří jednoznačně běžkám. Na únor byl proto v plánu závod v běhu na lyžích.

No, v zhruba v půlce února, s fajn zkušeností z lednového „Tajného nočního závodu za úplňku“ 🙂 a s přituhujícími opatřeními proti koronaviru :(, jsme přemýšleli, jak a jestli vůbec na to.

A ve středu 17.2.2021 jsme to rozsekli a šli do toho. Vymyslet vhodné místo, program a rozdělení přípravných činností. A když toto je, tak rychlá a nutná „agitace“, tou je vyvěsit propozice do kalendáře na webu NMnM a dát info na oddílový FB a web.

Před každou naší akcí vznikne seznam úkolů a věcí k vyřízení, zajištění, a tak dále … který se neustále doplňuje a mění, aby vše klaplo.

soupis úkolů ZB 2021

Na pátek 19.2.2021 odpoledne vycházela obhlídka místa akce, tedy plání za obcí Studnice směrem k obci Pohledec. Je to místo přímo stvořené na závody mlaďochů, mírně do kopce, mírně z kopce, prima výhled na nejkratší okruh, aby se nejmenší běžkaři nikam nezatoulali. A hlavně, díky městu NMnM a Sportovnímu klubu je tu spoustu najetých stop na klasiku, ze kterých je možné soutěžní okruhy vytvořit.

NMnM žije sportem

V ten pátek počasí vyšlo, bylo nádherně. Podařilo se prošlápnout krátký i dlouhý okruh, několikrát ho projet, a také nechat odzkoušet testovacími jizdci. Na lehce firnový sníh nebylo úplně jednoduché namazat, ale mlaďoši to zvládli, ať jim to lepilo či smekalo, to pro ně nebylo důležité 😊. Zapadající sluníčko vybarvilo oblohu a alespoň pro mě, to byly nejhezčí večerní výhledy této zimní sezóny. Jupí.

tři, dva, jedna, start !!!

To odpoledne padlo také rozhodnutí, rozšířit vypsané kategorie, aby s námi mohli startovat opravdu všichni. Nově tedy i holky a kluci ve věku 3 až 4 roky, a také tatínci s dětmi do 2 let.

Do plánovaného nedělního startu už zbývalo dodělat a připravit „jen pár“ … drobností. Informační a zároveň startovně-cílovu tabuli, vlastnoruční informační plakáty, startovní a cílovou pásku, a také směrovky s barevným značením okruhů. Paradoxně nám distanční způsob závodu i trošku v přípravách pomohl, nebyla nutná fyzická prezentace účastníků, příprava občerstvení, organizace startů a měření časů. Vše měli v rukou samotní mlaďoši a jejich servisní týmy … tedy nejčastěji rodiče. Byl vymezen začátek a konec závodu, tedy 13 a 17 hodina, a k tomu výzva k zaslání fotky závodícího mlaďocha a jím dosaženého času.

plakáty info tabule 🙂

V neděli 21.2.2021 dopoledne, jsme kolem 11 hodiny naložili vše do auta, a s mojí hlavní asistentkou Terkou 😊 jsme vyrazili. Počasí nebylo nic moc, tedy spíš „že by psa nevyhnal“, ale ze zkušenosti, že děti toho vydrží opravdu hodně – když je něco baví, jsme neměli z nedostatku závodníků strach. Jako první byla vztyčena informační „tabule“, která zároveň tvořila střed mezi startovní a cílovou čarou. Hned na to se moje asistentka odebrala k pravidelnému poobědovému spánku, a já vyrazil se  směrovkami a lopatou značit trať a dohazovat chybějící sníh. Značit bylo nutné víc než jsem plánoval, přes větrem proháněnou mlhu nebylo moc vidět … ale nejsme z cukru, že ???

nejužší realizační tým …

Když bylo značení dokončeno, tak už se čas blížil ke 13 hodině a na startu se začali objevovat první závodníci. Atmosféra byla prima, mlaďoši natěšení na vzájemné soupeření, prostě tak, jak to má při Zlaté lyži … pardon, Zlaté běžce 2021 být.

A jak to mezi 44 závodínky dopadlo ? Tady jsou kompletní výsledky:

Na fotky soutěžících mlaďochů můžete mrknout tady:

https://bit.ly/3kEOuZP

Za organizátory všem děkuji za účast a těšíme se na další akci. Projektu „Hýbej se s Trip Teamem“ zdar !!!

PS: a my teď pilně připravujeme diplomy a věcné ceny, žádný strach, už finišujeme a vítěze budeme kontaktovat.