bylonebylo, novinky

Máme Devítky rádi … :).

Prší, sněží, prší, sněží … potom chvíli sluníčko, a zase prší, sněží, prší, sněží. Safryš.

slaňák mezi Neklanem a Viklanem

Protože i my se na naše skalky celou zimu těšíme, tak jakmile norové slíbí sluníčko, tak balíme bágl a jdeme na to.

No, díky koronaviru se jednou nesmí ve velké partě, pak se nesmí vůbec … když to není v obci, a pak když už se zase může, tak je na Drátníku a Palicích tolik lidí, že se ti nechce čekat s lanem ve frontě pod cestou, obzvlášť když polovina lezců tak divně kašle a smrká. A k tomu tam pořád někdo z Orlí stěny kráká.

Žďárská hrana za IV

A to je pravý čas, vyrazit na Devítky.

A ty mají samé výhody: je to od auta daleko, takže tam sportovní lezci s batohem nedojdou. Je to s 836 m nejvyšší bod Žďárských vrchů, a my chceme být nejvýš. Dojedete tam i s kočárkem, který je možné i s dítkem zaparkovat hnedle u stěny, třeba pod cestou Rohový komín, jen pozor na kolemjdoucí malé turisty, doporučiji dát  tam výstražnou tabulku „Pozor neřvát a nebudit !!!“ A to nejdůležitější, je tam krásně a zdravo.

Škarohlídi můžou namítat, že je tam: pořád kosa a fučí, mimo Trůnu a JV stěny Hlavního bloku samý kluzký mech a lišejník, a že když už je tam nějaké jištění, tak je to staré a nejisté, skoro jako já.

Jenže my nejsme z cukru a máme to tam rádi.

Nevím, jestli není chyba, to před vámi takto chválit … aby fronty lezců nestály i tam, no uvidíme. Třeba se tam s vámi brzy uvidíme :).

Oblačná za IV

Každopádně parádní je Zámecká stěna s cestami Kámen a bolest a Oči pro pláč, obě už  podlé názvu velmi lákavé. A potom cesty pod Žďárským sedlem. O dobrodužství není nouze ve střední části Žďárské věže, kde se friendy a vklíněnce opravdu hodí. Cesty Neklan a Viklan si určitě nechte ujít.

Neklan za IV

A pokud chcete zažít pořádný děs běs, tak vlezte do Čertova žlábku. V druhé třetině potkáte dvě staré skoby, ale do té doby všechno vlastní. Ten pocit, kdy popotéhnete lano a tím si vyhodíte jediný vklíněnec, který se vám tam podařil dát, tak to určitě také znáte. Když to za vámi nikdo lézt nebude, aby to vybral, tak slaňák tam není … . A modřiny po těle mám ještě teď, jak jsem to vybíral z nejbližšího slaňáku až za Zmrzlým koutem.

Čertův žlábek za IV+

Je to tam super, tak lezení zdar !!! Na viděnou na Devítkách, no lépe řečeno „našich Devítkách“ :).

nahoru Neklanem za IV