Uncategorized

Lezli jste někdy potmě? Členové Tripteamu ano!

Na poslední předvánoční trénink si s sebou děti i rodiče z našeho oddílu nesměli zapomenout dvě věci – chuť lézt (tu potřebují vždy) a čelovku. Tentokrát jsme totiž lezli potmě. Osvítit si lezci museli nejen chyty, ale pátrali také po svítících hvězdičkách, které pro ně byly mnohdy připraveny až u těch nejtěžších míst či přímo pod „topem“.

Lezení potmě není vůbec jednoduché

Docela těžké to bylo i pro rodiče – jističe, protože kontrolovat, zda mají lano v „kyblíku“ správně, bylo bez klasického osvětlení mnohem náročnější.

Zkus ten zelený stup!
Jen za svitu čelovky není jednoduché správné stupy a chyty najít

Nejen na stěně, ale v celé hale to po čtvrté hodině vypadalo jak na louce plné světlušek. Světýlka šplhala nejen vzhůru, ale „lítala“ po celé hale. Všichni členové oddílu se totiž sešli naráz – jedna polovina zabrala stěnu a druhá plnila úkoly v druhé půlce haly. Tam pro ně trenéři na žíněnkách nachystali dvanáct specialit, které se z drtivé většiny týkaly lezení. Děti s pomocí rodičů například rozpoznávaly slavné lezecké osobnosti, zahrály si kimovku s lezeckými potřebami, zkoušely cvakat do karabin, uzlovat nebo se plazit ve spacáku. Zejména tento poslední úkol vzbudil u dětí velké nadšení.

Tak který je který? Děti s rodiči přiřazovali ke jménům známých horolezců jejich tváře

Následně se obě skupiny vyměnily tak, aby všichni měli své hvězdičky a splněné úkoly.
Trénink „potmě“ se dětem, rodičům i trenérům moc líbil a určitě ho v budoucnu znovu zopakujeme.