Uncategorized

Členové Tripteamu si v Jihlavě zkusili lézt s cepíny i obří převis

Druhý říjnový víkend strávili členové Tripteamu netradičně návštěvou lezeckého centra v Jihlavě. Čekala nás hala plná lezeckých výzev nejrůznější obtížnosti, někteří si vyzkoušeli dokonce i obří převis, který byl opravdovým oříškem i pro některé dospělé. Na své si ale přišli i menší a méně odvážní lezci – velké množství cest odpovídalo obtížnosti 4, 4+ UIAA – které bez problémů zvládli. Nejmladším byly necelé tři roky a pět let.

Protože jsme v Jihlavě strávili celé sobotní odpoledne, někteří členové oddílu se postupně od „čtyřek“ přesunuli na těžší cesty. Vrcholem pak byl nejen převis, ale také tzv. Drytooling – to znamená lezení s cepíny. Jihlavské lezecké centrum je totiž jedno z mála, kde se tato technika dá vyzkoušet pod střechou. Zájemci dostali po instruktážní ukázce helmy, cepíny a postupným zasekáváním si vylezli po speciálně upravené části stěny až nahoru.

Děti také bavilo prusíkování a houpání se na lanech. Jednou z největších atrakcí byl však místní bufet, protože téměř všichni lezci (nejen ti dětští) si za odměnu dopřáli palačinku s čokoládou.
Po fyzické aktivitě přišlo na řadu opékání buřtů přímo pod stěnou, protože v hale jsou velká krbová kamna. Nakonec jsme se všichni unavení a najedení uložili v místní tělocvičně do spacáků a nechali se uspat šuměním jezu pod okny.
V neděli ráno nás probudila vůně sladkých nutelových toustů s banánem. Peťa už chystala výbornou snídani a kdo chtěl, mohl si po ní ještě zalézt.

Návštěva v Jihlavě se velmi vydařila nejen proto, že si děti mohly vyzkoušet jiné cesty, než na jaké jsou zvyklé, ale také jiné techniky a výzvy.