novinky, oddílové akce, závody

Výsledková listina … úplňku zdar !!!

Bylo po poledni 28.1.2021, tedy dne lednového úplňku a zároveň dne startu našeho „Tajného (nočního) závodu“.

A já se těšil. Předpověď počasí bohužel jasnou noc a měsíc neslibovala, to tedy ne, ale dobrodružství na běžkách za větru a sněžení také nezažijete každý den … tedy každou noc.

Pozvánka na náš závod vzbudila pozornost jak na oddílovém fb, tak i v kalendáři města NMnM, to samozřejmě potěšilo. Není ale pozornost, jako pozornost.

Najednou mi totiž zazvonil telefon, přestavil se mi zástupce Městské policie NMnM a upozornil mě, že v propozicích závodu nerespektujeme noční zákaz vycházení, který byl vyhlášen v rámci opatření nouzového stavu.

Safryš, to jsem si opravdu neuvědomil. To upozornění proběhlo v klidu a pohodě a já za něj děkuji. Stačilo narychlo upravit v pozvánkách čas konání závodu a mohli jsme jít na to.

Sám jsem chtěl původně vyrazit až před půlnocí, ale protože jsem rád kladným příkladem :), tak jsem už po šesté hodně večerní mazal běžky a vyrážel ke koupáku … .

skivo na vždy

Popisovat zimu, tmu, vítr prohánějící vločky, špatně zvolený vosk a nalepený sníh na skluznici asi nemá cenu. Zato každá čelovka, kterou jsem na okruhu potkal, vzájemné povzbuzování a dobrá nálada byla prima.

Kuba 2010

Jména účastníků a jejich časy už byly popsány na oddílovém fb. Proto tady uvedu jenom tři vítěze. Tedy dva mlaďochy a jednoho veterána, který nás, co jsme tak nějak mezi, pořádně prohnal:

Áďa, ročník 2010, čas 3hod00min

Kuba, ročník 2010, čas 3hod00min

Pavel, ročník 1948, čas 1hod25min.

Áďa 2010

Protože otevření novoměstské sportovní haly s lezeckou stěnou není kvůli kornavirovým opatřením termínově jisté, tak i slíbenou odměnu ve formě kurzu lezení na lezecké stěně nemůžeme rychle předat.

více než 15 km

Jedna možnost tady ale je a možná ještě zajímavější. Tou bude nabídka kurzu lezení na ledové stěně ve Víru. Protože kdo zvládne za úplňku bez úplňku jezdit na běžkách, třeba by rád zkusil i cepíny a mačky. Tak uvidíme. Lezení a běžkám zdar !!!

PS: únorový úplněk je 27.2. … tak to je důvod trénovat … .

Míra 1971

Marťa a Pavel 2021

ledy Vír jako odměna ?