novinky, oddílové akce

Objevujeme nové skalky … Tisůvka

O třetí zářijové neděli se malí i velcí lezci Trip Teamu vypravili objevovat lezecké terény, na které se nechodí tak často.

Sraz byl v obci Cikháj, a cílem byla Tisůvka, rulový skalní útvar uprostřed lesů asi 1,5 km severozápadně od Cikháje na vrcholu stejnojmenného kopce s výškou 792 metrů nad mořem.

Už samotný výstup ke skále nám dal zabrat, velký podíl na tom měl nesený lezecká materiál, a také nejmladší členka našeho horolezeckého oddílu, která se vezla a velkou část i nesla v kočárku :).

Když jsme dorazili pod skálu a trošku si odpočali, vzali jsme lezeckého průvodce a celou skálu obešli. Obhlíželi lezecké směry a vybírali pro naše mlaďochy ten nejlepší. Když bylo vybráno, rozbalili jsme lezecký materiál, mlaďochům připomněli co se jak jmenuje a před vlastním lezením si šli i ukázat, jak se friendy a vklíněnce zakládají a používají jako vlastní postupové jištění.

A potom už jsme šli na to. Připravili pro mlaďochy lezení s jištěním na TR v cestě s názvem Normální cesta a obtížností za III. Mlaďoši si lezení užili a dokonce jsme přivítali i malé lezecké kamarády z brněnského oddílu Rocky Monkeys.

Lezení zdar a těšíme se na příště.