novinky, oddílové akce

2. akce projektu „Koukni s námi na svět shora :)“ – prusíkování, neděle 26.7.2020, Vratislavovo náměstí, NMnM

Horolezecký oddíl Trip Team, z.s. za podpory Kraje Vysočina v programu Sportujeme a volný čas 2020, a také města Nové Město na Moravě v programu Sportujeme pro radost aneb zdravě soutěžíme vyhlašuje 2. část projektu „Koukni s námi na svět shora :)“.

A co tam jako budeme dělat ??? :/

To je dobrý, a také očekávaný dotaz od mlaďochů. Takže, tu je plán akce, který doufáme klapne.

V parku na Vratislavově náměstí budou vytvořena čtyři stanoviště. Tři pro soutěžící a jedno zase pro veřejnost.

Na 1. stanovišti, které bude soutěžní, bude zorganizována vyřazovací soutěž ve cvakání karabin na lano. Při této soutěži budou vždy dohromady obě věkové kategorie holek a kluků. Podle věku dostane každý soutěžící počet karabin. Start každého „rozběhu“ bude mít 4 soutěžící, a postupovat dál bude vždy ten nerychlejší. Za úmístění v této soutěži dostanou mlaďoši body, které jim zapíšeme do karty soutěžícího. Jsme si jistí,  že rychlost a obratnost se tu ukáže 🙂 … to jsme si ověřili při podobné soutěži v hale.

Na 2. stanovišti, které bude nesoutěžní, si mlaďoši vylezou strom v úvazku, helmě a zajištěni lanem. Cílem je výhled na náměstí z místa, kam se jen tak někdo nedostane, a také trénink na další část projektu, ve kterém budeme v lezení na strom soutěžit na čas. Začátek lezení bude na provazovém žebříku, a potom už pěkně po větvích … jsme zvědaví, jak vysoko to až půjde. Na fotce je bříza, ale bude to smrk :).

Na 3. stanovišti už budeme konečně prusíkovat, a to nejen tak pro legraci, ale na čas a za body. Na kmenu jasanu před HG bude upevněno fixní lano, po kterém budou mlaďoši v úvazku a helmě, za pomoci repšňůr a prusíkova uzlu stoupat. Nejprve si ukážeme, jaký uzel a jak na to, a potom už vzhůru !!! Každý bude mít 3 minuty na to, vylézt co nejvýše. Hodnocena a bodována bude výška, kam se kdo dostane.

No a 4. stanoviště bude lajna s pomocným lanem pro veřejnost. Toto stanoviště bude bez „dozoru“ členů TT, a my prosíme, aby si rodiče své děti pohlídali. Tuto informaci vyvěsíme na stromy na obou koncích lajny.

Takže, chceš to s námi zkusit ? Tak musíš být rychlý !!! napiš na e-mail: tripteam@seznam.cz a my Ti potvrdíme účast v této části projektu !!!