novinky

20.2.2021 … Ledu zdar !

Protože lezkyně z našeho oddílu nic nezastaví, musely jsme se vydat do terénu i v mrazu. Možností moc kvůli zavřeným hranicím nebylo, ovšem ledopád ve Víru byl, je a vždycky bude výzvou. Pokud vybavení nemáte a ten oddílový vám nesedí, tak cepíny, mačky a další nezbytnosti vám tam rádi půjčí.

Vír vír vír …

My jsme se tam vydaly v sobotu večer a za svitu lamp bylo lezení výjimečným zážitkem. Některé z nás trochu bojovaly s mačkami (máme je na noze jednou za rok, tak si to vázání moc nepamatujeme), ale oddíloví souputníci nám rádi pomohli … jsou to prostě borci 🙂 … kdo to tam dopsal ??? to tam původně nebylo !!!

Pak už hurá na led. Připravte se na to, že první kroky, a hlavně záseky cepíny, jsou poněkud nejisté, pokud nepatříte mezi zkušené ledolezce nebo neštípete dříví minimálně dvakrát týdně. Ale po prvních výškových metrech nabudete zkušenosti a jde to lépe a lépe. Hlavně dávat pozor na létající ledovou tříšť – helma je naprostou nezbytností. Když máte grif, jste nahoře docela rychle. Někdy se potýkáme s mixem skála-led, ale i to se dá zvládnout.

jistím … lezu 🙂

Dobrodružná je také cesta dolů, kdy v jedné ruce držíte cepíny – hroty směrem dolů – a dáváte pozor, abyste je neupustili. A když s parťákem/parťačkou odlezete jednu cestu, jdete na další, dokud jste při síle.

Led led led …

Lezení v ledu je parádní relax a alternativa ke klasickému lezení. Doufejme, že příští zimu se počasí vydaří, led bude a ve Víru znovu zazvoní (nejen naše) cepíny.

Napslala Andrea a na web „s drobnými úpravami“ vložil Míra.

Ledu a lezení zdar !!!