Uncategorized

Vírský cepín 2018

Lezci zdar zdar,

tak jak jsem vás lákal, vyrazil jsem v sobotu 10.3.2018 do Víru. A ne jen tak, ale poprvé si zazávodit v lezení na ledu na rychlost.

V kategorii mužů se přihlásilo 29 lezců. Kvalifikace proběhla ve dvou kolech, z kterých potom nejlepších 7 pokračovalo do večerního finále.

A teď jak to bylo doopravdy. I když to bylo lezení TR bez rizika pádu, stejně dvě možnosti zalézt co nerychlejší čas nejsou nic moc. Takže jsem měl před prvním pokusem „hodně roztřesené držení cepínů“ … dalo by se to říct i jinak, ale sprosťárny sem nepatří. Lezení na rychlost jsem nikdy nezkoušel, a také jsem tam nechtěl vypadat jako úplný „nešika“ … opět slušně řečeno. K tomu moderátor a ostrá a hlasitá hudba.

První pokus se s časem cca 38 vteřin vůbec nepovedl. Nešlo mi to, jednou jsem v tom skoro seděl … pocit z toho pod psa. Také při pohledu na lezení a čas ostatních, jsem byl bez nálady. Naštěstí mě podpořily moje tři holky, takže jsem se rozhodl do toho při druhém pokusu jít prostě i s rizikem rychleji, nebylo co ztratit. A myslím, že se to povedlo, tedy zrychlení o 13 vteřin na 25 vteřin, které stačily na celkové 15 místo. Nálada byla rázem zpět. I když finále pro mě bylo samozřejmě díky dosaženému času hodně daleko, bavilo mě to. A to je nejdůležitější :).

Za odměnu pivko a párek v rohlíku, tedy bez rohlíku … takže na tácku s chlebem, nevadí.

Takže se těším na rok 2019 a cíl je jasný, zase si to užít a třeba dosáhnout i lepšího umístění, uvidíme.

Ledu zdar, Míra.

video č.1 … nešlo mi vložit, tak příště 🙂

odkazy:

http://www.ledovastenavir.cz/virsky-cepin-2018-vysledky

http://www.ledovastenavir.cz/souboje-o-titul-v-nebyvale-kvalite

foto č.1 – závodník a podpůrný tým

foto č.2 – fajn akce společně