Uncategorized

Skvělá atmosféra doprovázela třetí lezecké závody

V půlce dubna se už potřetí novoměstská sportovní hala proměnila v přehlídku lezeckých dovedností a rychlosti. Přes čtyři desítky lezců od těch nejmenších až po teenagery si vyzkoušeli nejdříve tři lezecké cesty různé obtížnosti.

Přes čtyřicet lezců čeká na instrukce

Každý se v kvalifikačním kole snažil vylézt co nejvýše. K jedné presce, a ještě k další, natáhnout se a dál, nejlépe dosáhnout až na top. Někteří se poprali i s převisem. To vše během maximálně devadesáti vteřin.

 

Jen nestoupnout vedle

 

Nouze nebyla o napínavé okamžiky, kdy lezec už tak tak zakolísal na stupu, ale nakonec vše zvládl. Ani opačné situace však nebyly výjimkou. Někdy končily i slzičkami. To když lezec či lezkyně vypadli hned na začátku.

 

Až k topu za 90 vteřin

Po kvalifikačním kole následovalo velké finále. Nejdříve těch nejmenších, kteří museli překonávat nejrůznější překážky na zemi, a to včetně tunelu, přelezení vysoké bedny či odcvakávání presek z položeného lana.

 

Hlavně nepodcenit přípravu..

Pak už následovalo lezecké klání. Každá kategorie měla speciální finálovou cestu. Některé (oranžová přes traverz) byly postavené právě pro závodící lezce.

A jde se do finále

Nejprve se do své finálovky pustili ti nejmladší lezci a lezkyně. Za mohutného povzbuzování se snažili dolézt co nejvýše. Mezi nejúspěšnější patřili Viktorie Šinclová a Adam Žďárský. V ročníku 2016 a 2017 se na první příčky dostali Hana Zajíčková a Natanael Ruml, kteří se poprali s modrou „Malou holkou“.  Velký boj byl v kategorii 2014 a 2015. Tam na pomyslné zlato dosáhli Terezie Makovská a Oliver Šincl. U ročníků 2012 a 2013 byli nejrychlejší Alena Müllerová a Ondřej Madron a mezi nejstaršími lezci se nejúspěšněji prosadili Veroniko Kozárová a Jiří Houdek.

Vyhráli jsme všichni!

Všechny čekala „bedna“, ceny a také blahopřání od novoměstského lezce Radka Jaroše. Skvělá atmosféra, neustále se zlepšující výkony a odhodlanost lezců nám znovu dokázaly, že se příští rok opět máme na co těšit.