novinky, oddílové akce

Nevidíš ? … důvěřuj parťákovi :)

Asi to zažil už každý, v noci, v naprosté tmě jdete někam kde to neznáte, vrávoráte na nerovnostech a narážíte do věcí, které se připletly do cesty. Přesto tam chcete, a nebo musíte ( vzhledem k vlastním zkušenostem mě napadá přirovnání k nočním vycházkám z postele na WC u mužů středního a vyššího věku 🙂 ).

Podobnou situaci, jsme 3.6.2020 zkusili připravit pro naše TT mlaďochy. Stačilo jim zavázat šátek přes oči. Měli to však jednodušší, dostali k ruce šikovného parťáka, který jim radil „jdi doleva, jdi doprava, sehni se“, a tak dále. Bylo to o důvěře v parťáka a schopnosti pohybovat se „naslepo“.  Důvěře podobné jako při lezení. A aby to mlaďochy bavilo, naházelo se do kruhu vytvořeného lanem na trávníku dvacet expresek, a cílem soutěže bylo jich posbírat co nejvíce. Soutěž měla dvě kola s tím, že role „nevidomého a vodiče“ se obrátily. Že to byla zábava, můžete vidět ve videu.

Třetí soutěž pro doplnění byla potom hlavně o rychlosti. Stejné dvojice se štafetově střídaly v bězích pro expresky. Počet sebraných expresek se opět rovnal počtu získaných bodů.

A jak to dopadlo ? Užili jsme legraci, mlaďoši se vyběhali (a snad šli i dříve spát 🙂 ), rodiče si mohli v klidu popovídat a na všechny soutěžící čekla malá sladká odměna.

Takže, lezení zdar a těšíme se na příště !!!