novinky, oddílové akce

„lezení – zkus to s námi 2019“

Na druhou březnovou neděli zorganizovali členové Trip Teamu, z.s. první část svého letošního projektu „lezení – zkus to s námi 2019“.

Projekt, který je finančně podpořen městem NMnM, si dal za cíl, zájemcům z řad veřejnosti představit a umožnit vyzkoušet si sportovní lezení, a to jak na umělé lezecké stěně, tak následně venku na skalách Žďárských vrchů. Mezi zájemci jsou vítány především děti a mlaďoši, protože užít si lezení si můžeme společně užít už opravdu od mala.

V průběhu roku je plánováno pět akcí, při kterých se nováčci seznámí ( … a zkušení lezci si připomenou 🙂 ) s druhy a správným používáním lezeckého materiálu, technikou lezení a jištění, slaňování, a také technikou první pomoci. Bude představeno a vyzkoušeno všechno dostupné vybavení.

První část se uskutečnila v neděli 10.3.2019 v bystřické sportovní hale, jejíž umělou lezeckou stěnu využívají členové TT v průběhu zimní sezóny pravidelně při svých trénincích. Nováčkům byl představen používaný lezecký materiál, základní používané uzly a technika lezení a jištění. Před vlastním lezení se lezci rozehřáli a protáhli, a potom už se šlo na to. Vyzkoušeno bylo jak lezení na laně, tak bouldrování, snažili jsme si vše ukazovat, vysvětlovat a hlavně si lezení užít.

Jupí, první část projektu se díky zkušenostem organizátorů a nadšení a odvaze malých i větších lezců vydařila a už se těšíme na příště :). Druhá akce už bude venku, pozvánku s termínem, místem konání a programem najdete zase na našem FB a webu.

Lezení zdar !!! :). Tak ho zkuste s námi.