novinky, oddílové akce

5. akce projektu „Koukni s námi na svět shora :)“ – bouldering

I přes druhou vlnu koronaviru a s ní spojená opatření, jsme nechtěli náš letošní projekt ukončit již po čtvrté, z celkově šesti plánovaných akcí. Na řadě byl bouldering, a o ten jsme nechtěli přijít.

 

Proto jsme přemýšleli, jak na to, a nakonec jsme na to přišli. Nebylo možné se společně potkat, ale výlety do přírody a za lezením se členy své rodiny nebyl problém. Tak jsme vyzvali mlaďochy, kteří si chtěli bouldering zkusit, ať přesvědčí své rodiče nebo prarodiče, a společně se vyrazí vyvětrat. A třeba i spojit lezení s výletem na Devět skal … kdy napoledy jste tam byli ? 🙂

Již před pár lety jsme v obci Křižánky objevili nový sportovní areál, který mimo má i parádní venkovní lezeckou stěnku, a je umístěn v části obce s výhledem na zalesněný hřeben s Devíti skalami. A to bylo právě to správné místo, na které jsme mlaďochy s chutí zkusit bouldering pozvali. Termín návštěvy areálu pro náš projekt byl 17. až 22.11. a potěšílo nás, že naše výzva nezůstala bez odezvy.

Každý kdo to zkusil nám mohl poslat obrázek svého lezení. Samozřejmě nebylo možné, abychom na dálku hodnotili, jak to komu šlo. Určitě ale chceme ocenit všechny, kteří to zkusili. A ta odměna nebude jen pár drobností od nás jako pořadatelů.

Pokud mlaďochům na lezení svítilo sluníčko, a užili si čas v krásném prostředí Žďárských vrchů se svou rodinou, tak to je pro nás důležitější.

Pokud tedy tatínci a dědečci nevrčeli, že musí někam jet, maminky a babičky necvakaly zuby zimou a mlaďoši ve finále nezjistili, že cukrárna ve Sněžném je zavřená :). Ale i to k lezení patří, nejsme z cukru tak lezení zdar !!!

Za podporu našeho projektu děkujeme Kraji Vysočina v programu Sportujeme a volný čas 2020, a také městu Nové Město na Moravě v programu Sportujeme pro radost, aneb zdravě soutěžíme. Děkujeme.