novinky, oddílové akce

11.9.2020 … „jistím – lezu“ … nově v NMnM

Zkušení (no spíš starší) lezci by mi asi odporovali, že to není poprvé v NMnM. Možná si vzpomenete na budovu tělovýchovného střediska a v ní instalovanou lezeckou stěnu.

středisko srpen 2018

středisko srpen 2018

středisko srpen 2018

To je dnes už ale minulostí. A právě v pátek druhého zářijového týdne byla otevřena nová sportovní hala v NMnM a v ní i nová lezecká stěna.

otevření LS 11.9.2020

V rámci oficiálního otevření byl mezi ostatními sportovními oddíly a spolky i horolezecký oddíl Trip Team, z.s. požádán provozovatelem haly, aby pro malé a mladé návštěvníky připravil možnost zkusit si jejich sport na vlastní kůži … v našem případě tedy lezení.

Tuto výzvu jsme samozřejmě přijali a šli do toho. Přípravy oddílového lezeckého vybavení byly v průběhu týdne hotovy a materiál v pátek po obědě navezen do haly. Těsně před začátkem akce, tedy 15 hodinou jsme natáhli lana na tři nejlehčí lezecké linie.

Poděkování samozřejmě patří všem členům i kamarádům TT, kteří při přípravách a průběhu akce pomohli. Vezmu to z leva do prava, pěkně postupně: Hanďa, Tomáš K. při jištění dvou krajních cest, Peti, Katce, Laďovi, Tomášovi S. při oblékání malých lezců do úvazků a střídání při jištění, Milanovi za jištění pravé krajní lezecké linie. Poděkovat chci také mlaďochům, kteří v naší dvacetiminutovce předvedli, co je na stěně možné: lezení top-rope Roman, samojistící zařízení Andulka a lezení na prvním Ondra. K naší prezentaci se ale ještě dostaneme.

Hned po začátku akce se pod stěnou vytvořila řádná fronta :). Není to jen tak, vybrat správný typ a velikost úvazku, lezeček, mlaďocha do toho navléknout, přivést pod stěnu, navázat, vše zkontrolovat a až potom „to“ zkusit. Snažili jsme se co to šlo, no fakt.

fronta 11.9.2020

Mezi 16.40 a 17.00 hodin měl potom náš oddíl prezentaci své činnosti, kterou nám zahájil moderátor Petr Hladík a předal předsedovi oddílu (tedy mně …) mikrofon. Popis činnosti našich ukázkových lezců byl prokládán informacemi o fungování našeho oddílu. Jak Roman, tak Andulka a Ondra svoji část zvládli na výbornou, a za to jim patří velký dík.

Andulka a naviják 🙂

Protože zájem mlaďochů neustával, to nás samozřejmě těší, tak jsme pod stěnou vydrželi až skoro do půl sedmé. Protože to byl opravdu fofr, tak jsem neměl moc čas sledovat atmosféru, která vládla pod celou naší novou lezeckou stěnou. Když ale kouknu na fotky a čtu si reakce od mlaďochů a jejich doprovodů, tak myslím, že se nám podařilo ukázat lezení jako zajímavý a přitažlivý sport a v NMnM budeme mít brzy spousty a spousty malých i velkých lezců. Lezení zdar !!!

lezení zdar !!!