bylonebylo, novinky, závody

50. ročník MM z pohledu TT …

Safryš, blížil se víkend 18.-19.1.2020 a sníh nikde, to je škoda :(.

Ale prima, organizátoři z VHS Brno, pod vedením Renči Pilátové to neodpískali, a místo závodu v běhu na lyžích zorganizovali závody v krosu. Byl zachován hlavní závod štafet, ze kterého se nakonec vypočítaly i výsledky v kategoriích jednotlivců, takže mohl být nedělní závod jednotlivců zrušen.

Počasí se v sobotu 18.1. už od rána začalo tvrářit zimně. Na zmrzlý povrch začal jemně padat sníh, který v lesních úsecích tu a tam zakryl i nejednu ledovou plotnu, takže občas to byla pěkná klouzačka. Délky tratí byly proti těm běžkařských zkráceny, ale i to na protažení plic ledovým vzduchem stačilo.

Členové TT byli informováni a vyzváni k účasti, a jejich malá část si toto výzvu vzala za svou. Na startu se tedy sešly slečny Viky a Mari v kategorii mladších dětí a v kategorii muži se potom zaprezentovali Kili, Míra a Václav.

Tedy … sehnat v TT parťáky do štafety mužů dva borce, byl nadlidský výkon. A protože se to nepodařilo, vypomohli žďárští lezci a novoměstští atleti.

Při prezentaci jsem měl radost, že jsme se součtem věků dostali do kategorie mladší veteráni, která měla podle formuláře minimální součet věků 120+ a tím bychom se vyhnuli „chrtům“ z kategorie muži. Bohužel, jak jsem byl později organizátory upozorněn, jsem nás zapsal do kategorie ženy veteránky … a tam nás nechtěli :). Takže jsme padli mezi muže a nedalo se s tím nic dělat.

Nejprve si své odzávodili děti, a tak můžeme gratulovat Mari za 1.-2. Místo a Viky za 3.místo v kategorii mladší děti. Slečny jsou prostě šikůvky.

A pak šli na to muži. První 10-ti kilometrový úsek výborně rozběhl Kili, se mnou to bylo horší … musím více trénovat … a naši štafetu na fajn 4.místě doběhl Václav. V jednotlivcích to vyšlo na 4.místo pro Kiliho a 8.místo pro mě v kategorii mužů, Václav byl v kategorii muži veteráni 55+ na výborném 2.místě.

Po vyhlášení výsledků jsme od Renči dostali informaci, že 50.ročník byl poslední, u kterého byla hlavní organizátorkou. Za uplynulé roky a spoustu práce jí moc děkujeme, a těšíme se a doufáme, že se toho někdo chopí a i 51.ročník bude. Laťka je nasazena vysoko :),  poslední roky byly moc fajn.

Tak běžkování, běhání a lezení zdar !!! Těšíme se na MM 2021.